Archiwum z miesiąca: grudzień, 2009

Przez ucho do serca

10 grudnia 2009


W dniu 4.grudnia b.r. odbył się Koncert Mikołajkowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Koncert ten w IV LO stał się obiektem zainteresowania już na kilka dni przed jego zaprezentowaniem. Plakaty, którymi została oklejona nasza szkoła, krzyczały jednogłośnie: orkiestra dęta, Paulina Makles oraz Marta Dobrowolska.

Czym jest orkiestra – wszyscy wiemy. Formacja ta powstała w bieżącym roku szkolnym z inicjatywy braci Beśków i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem. Choć czas jej istnienia nie jest długi, zdążyła już zaskarbić sobie sympatię uczniów wykonywaniem znanych i lubianych utworów. Podczas koncertu mikołajkowego również spisała się na medal: usłyszeliśmy głównie tematy świąteczne oraz filmowe, choć hitów ABBY też nie zabrakło. W przerwach między utworami prezentowały się solistki. Paulina Makles, posiadaczka pięknego, delikatnego głosu zaśpiewała znane standardy jazzowe: „Cheek to

cheek” oraz „Squezz me”. Ciekawostką jest, że obie piosenki znajdują się na płycie „At last”, którą Paulina nagrała z panem Kazimierzem Nocuniem oraz puzonistką Marleną Skoczylas.

Grzechem byłoby zapomnieć o występie debiutantki – Marty Dobrowolskiej z klasy I b. Zachwyciła publiczność swym mocnym głosem i oczarowała męską część widowni. Utwory „Uciekali, uciekali” z musicalu „Metro” oraz „We have a dream” w jej wykonaniu sprawiły, że powiedzenie „przez żołądek do serca” przestaje mieć sens. W opisywanym przypadku miejsce żołądka powinno zastąpić ucho.

                                                                                                                      

Ewa Ratuszyńska